Задача

Задача на тему Ціноутворення 2

Работа добавлена на сайт bukvasha.ru: 2014-11-09
№ 60.
Визначте кількість виготовленої на підприємстві продукції, якщо виручка від її реалізації з урахуванням ПДВ склала 48040 грн, затрати на виробництво одиниці продукції- 20 грн, а рентабельність продукції-20%.
Прибуток на одиниці продукції:
Прибуток = Собівартість*Рентабельність
20*0,2=4 грн
Сума ПДВ в виручці підприємства:
48040/6=8006,67
Виручка підприємства без урахування ПДВ:
48040-8006,67=40033,33
Відпускна ціна підприємства без ПДВ:
20+4=24
Кількість виготовленої продукції підприємством:
4033,33/24=1668,06
№61. .
Визначте, яким повинен бути прибуток товаровиробника при випуску 1200 шт. виробів, якщо затрати на виробництво одного виробу складають 8,5 грн., роздрібна ціна з ПДВ - 19,66 грн., збутова і торгівельна націнки - відповідно 7 і 20%.
Сума торгової націнки:
19,66*20/120=3,28
Продажна ціна оптового посередника:
19,66-3,28=16,38
3. Сума збутової націнки:
16,38*7/107=1,07
4. Відпускна ціна виробника з ПДВ:
16,38-1,07=15,31
5. Сума ПДВ:
15,31*20/120=2,55
6. Відпускна ціна виробника без ПДВ:
15,31-2,55=12,76
7. Сума прибутку підприємства на одиниці продукції:
12,76-8,5=4,26
8. Прибуток підприємства:
4,26*1200=5112.
№ 62.
Визначте, якою повинна бути собівартість, одиниці продукції, якщо рентабельність її виробництва складає 25%, збутова і торгівельна націнки-відповідно 10 і 20%, роздрібна ціна одиниці продукції з ПДВ – 350 грн
Сума торгової націнки:
350*20/120=58,33
Продажна ціна оптового посередника:
350-58,33=291,67
3. Сума збутової націнки:
291,67*10/110=26,51
4. Відпускна ціна підприємства з ПДВ:
291,67-26,51=265,16
5. Сума ПДВ:
265,16*20/120=39,77
6. Відпускна ціна підприємства без ПДВ:
265,16-39,77=225,39
7. Прибуток виробника:
225,39*25/125=45,07
8. Собівартість:
225,39-45,07=180,32

№ 63.
Визначте кількість виготовленої на підприємстві продукції, якщо виручка від її реалізації з урахуванням ПДВ склала 59040 грн, затрати на виробництво одиниці продукції - 20 грн, а рентабельність продукції-20%.
1. Сума ПДВ в виручці підприємства:
59040*20/120=9840
2. Виручка підприємства без ПДВ:
59040-9840=49200
Прибуток виробника на одиниці продукції:
Прибуток=Собівартість*Рентабельність
20*0, 20=4
Відпускна ціна виробника без ПДВ:
20+4=24
Кількість продукції:
49200/24=2050
№ 64.
Визначте, якою повинна бути собівартість одиниці продукції, якщо рентабельність її виробництва складає 30%, збутова і торгівельна націнки-відповідно 15 і 25%, роздрібна ціна одиниці продукції з ПДВ – 250 грн.
Сума торгової націнки:
250*25/125=50
Продажна ціна оптового посередника:
250-50=200
3. Сума збутової націнки:
200*15/115-26,09
Відпускна ціна підприємства з ПДВ:
200-26,09=173,91
4. Відпускна ціна підприємства без ПДВ:
200-26,09=173,91
5. Сума ПДВ:
173,91/6=28,98
6. Відпускна ціна виробника без ПДВ:
173,91-28,98=144,93
7. Прибуток підприємства на одиниці продукції:
144,93*30/130=33,44
8. Собівартість:
144,93-33,44=111,49
№ 65.
Визначте, яким повинен бути прибуток товаровиробника при випуску 1000 шт. виробів, якщо затрати на виробництво одного виробу складають 6,5 грн. роздрібна ціна з ПДВ - 16,56 грн., збутова і торгівельна націнки-відповідно 15 і 20%.
Сума торгової націнки:
16,56/6=2,76
2. Продажна ціна оптового посередника:
16,56-2,76=13,80
3. Збутова націнка:
13,80*15/115=1,80
4. Відпускна ціна підприємства з ПДВ:
13,80-1,80=12,00
5. Сума ПДВ:
12,00/6=2,00
6. Відпускна ціна підприємства без ПДВ:
12,00-2,00=10,00
7. Прибуток на одиниці продукції?
10,00-6,50=3,50
8. Прибуток товаровиробника:
3,50*1000=3500
№ 66.
Затрати на виробництво 1л спирту складають 0,95 коп. рентабельність виробництва - 25%. Ставка акцизу - 3 євро за 1л (курс евро - 5,19 грн). Визначити ціну реалізації 1 пляшки горілки (0,5л)
Прибуток на 1 л 100% спирту:
0,95*0,25=0,24
2. Оптова ціна (1 л спирту) виробника:
0,95+0,24=1, 19
3. Оптова ціна 1 пляшки горілки:
1, 19/2/2,5=0,24
4. Ставка акцизу в гривнях:
3*5, 19=15,57
5. Ставка акцизу на 1 пляшку горілки:
15,57/2/2,5=3,11
6. Відпускна ціна виробника без ПДВ::
0,24+3,11=3,35
7. Сума ПДВ:
3,35*0,2=0,7
8. Відпускна ціна підприємства з ПДВ:
3,35+0,7=4,05
№ 67.
Затрати на виробництво куртки з натуральної шкіри складають 260 грн, рентабельність-35%.
Ставка акцизного збору - 35%. Розрахувати відпускну ціну виробника, а також суму ПДВ і акцизного збору.
Прибуток підприємства на 1 куртці:
260*0,35=91
Оптова ціна виробника:
260+91=351
Сума акцизного збору:
351*0,35=122,85
Відпускна ціна підприємства без ПДВ:
351+122,85=473,85
Сума ПДВ:
473,85*0,2=94,77
Відпускна ціна підприємства з ПДВ:
473,85+94,77=568,62
№ 68.
Затрати на виробництво 1л спирту складають 0,85 коп., рентабельність виробництва - 25%. Ставка акцизу - 3 євро за 1л (курс євро-5,29 грн). Визначити ціну реалізації.
Прибуток підприємства на 1 л спирту
0,85*0,25=0,21
Оптова ціна підприємства без ПДВ:
0,85+0,21=1,06
Сума акцизного збору в грн.:
3*5,29=15,87
Відпускна ціна підприємства без ПДВ:
15,87+1,06=16,93
Сума ПДВ:
16,93*0,2=3,39
Відпускна ціна виробника з ПДВ:
16,93+3,39=20,32
№ 69.
Затрати на виробництво куртки з натуральної шкіри складають 200 грн, рентабельність-40%... ... .
Ставка акцизного і збору - 35%. Розрахувати відпускну ціну виробника, а також суму ПДВ і акцизного збору.
Прибуток підприємства на 1 куртці:
200*0,4=80
Оптова ціна виробника:
200+80=280
Сума акцизного збору:
280*0,35=98
Відпускна ціна виробника без ПДВ:
280+98=378
Сума ПДВ:
378*0,2=75,6
Відпускна ціна виробника з ПДВ:
387+75,6=453,6
№ 70.
Затрати на виробництво куртки з натуральної шкіри складають 200 грн, рентабельність - 40%.
Ставка акцизного збору - 35%. Витрати і прибуток підприємства оптової торгівлі складають 10 грн у розрахунку на 1 куртку. Визначити ціну оптової торгівлі.
Прибуток підприємства на 1 куртці:
200*0,4=80
Оптова ціна виробника:
200+80=280
Сума акцизного збору:
280*0,35=98
Відпускна ціна виробника без ПДВ:
280+98=378
Сума ПДВ:
378*0,2=75,6
Відпускна ціна виробника з ПДВ:
387+75,6=453,6
Ціна оптової торгівлі:
453,6+10=63,6
№ 71.
Затрати на виробництво куртки з натуральної шкіри складають 150 грн, рентабельність-30%
Ставка акцизного збору - 35%. Витрати і прибуток підприємства оптової торгівлі складають 10 грн у розрахунку на 1 куртку, витрати і прибуток роздрібної торгівлі-15 грн. Визначити роздрібну ціну.
Прибуток на 1 куртці:
150*0,3=45
Оптова ціна виробника:
150+45=195
Сума акцизного збору:
195*0,35=68,25
Відпускна ціна виробника без ПДВ:
195+68,25=263,25
Сума ПДВ:
263,25*0,2=52,65
Відпускна ціна виробника з ПДВ:
263,25+52,65=315,9
Ціна оптової торгівлі:
315,9+10=325,90
Ціна роздрібної торгівлі:
325,90+15=340,90
№72 Затрати на виробництво 1л спирту складають 0,95 коп., рентабельність виробництва - 25%. Ставка акцизу - 3 євро за 1л (курс євро-5,49 грн). Визначити ціну реалізації, а також суму ПДВ і акцизного збору.
Прибуток на 1 л спрту:
0,95*0,25=0,24
Оптова ціна виробника:
0,95+0,24=1, 19
Акциз в грн.:
3*5,49=16,47
Відпускна ціна виробника без ПДВ
16,47+1, 19=17,66
Сума ПДВ:
17,66*0,2=3,53
Відпускна ціна виробника з ПДВ:
17,66+3,53=21, 19
№ 73.
Визначити ціну пропозиції і витрати товаровиробника, якщо ціна реалізації товару вроздріб складає 100 грн. частка оптової і роздрібної націнки - відповідно 15 і 20%. Рентабельність продукції - 30%.
Сума роздрібної націнки:
100*20/120=16,67
Продажна ціна оптового посередника:
100-16,67=83,33
Сума оптової націнки:
83,33*15/115=10,87
Відпускна ціна підприємства з ПДВ:
72,46-12,08=60,38
Прибуток виробника:
60,38*30/130=13,93
Собівартість продукції (витрати виробника):
60,38-13,93=46,45
№ 74
Визначити ціну, при якій фірма одержить найбільший прибуток, користуючись методом скороченої собівартості
Ціна одиниці продукції
20
19
17
Сума змінних затрат
8,3
8,2
8
Маржинальний прибуток
11,7
10,8
9
Очікуваний обсяг продаж
200
350
420
сумарний маржинальний прибуток
2340
3780
3780
Постійні затрати на весь випуск
1300
1300
1300
Прибуток від реалізації
1040
2480
2480
Перший варіант ціни:
Прибуток на одиниці продукції:
168-140=28
Прибуток на всьому випуску:
28*200=5600
Другий варіант ціни:
Прибуток на одиниці продукції:
207-180=27
Прибуток на всьому випуску:
27*300=8100
Третій варіант ціни:
Прибуток на одиниці продукції:
226-200=26
Прибуток на всьому випуску:
26*500=13000
Відповідь: найбільш вигідним для підприємства є третій варіант ціни.

№74.
Визначити доцільність прийняття додаткового замовлення на виготовлення 10 тис. од. продукції зверх вже реалізуємих на основі наступних даних:
Показники
У розрахунку на 10 тис шт., грн
У розрахунку на одиницю продукції
У розрах. на додаткове замовлення (+10 тис шт)
На одиницю продукції
Прямі затрати на матеріали
20000
2
40000
2
Прямі затрати на оплату праці
4000
0,40
8000
0,40
Інші прямі затрати
2000
0, 20
4000
0, 20
Разом основних затрат
26000
2,6
52000
2,6
Постійні затрати
12000
1,2
12000
0,60
Повна собівартість
38000
3,8
64000
3, 20
Прибуток 25%
9500
0,95
16000
0,80
Ціна
-
4,74
-
4,00
Відповідь: Якщо підприємство прийме замовлення на виготовлення додаткових 10 тис шт. продукції, то воно отримає додатковий прибуток в сумі 6500 (16000-9500). Отже, підприємству доцільно прийняти додаткове замовлення. Ціна на одиницю продукції становитиме 4.00 (якщо замовлення не прийнято – 4.47).

№ 77.
Визначити найбільш вигідний для підприємства вид продукції за наступними видами:
Вид продукції
Кількість шт
Собівартість 1 шт, грн
Ціна за 1 шт (без ПДВ), грн
1
200
140
168
2
300
180
207
3
500
200
226
Визначити загальну суму прибутку від реалізації кожного виду продукції.
Прибуток загальний на 1-й вид продукції:
(168-140) *200=5600 (прибуток на одиниці продукції – 28)
Прибуток загальний на 2-й вид продукції:
(207-180) *300=8100 (прибуток на одиниці – 27)
Прибуток загальний на 3-й вид продукції:
(226-200) *500=13000 (прибуток на одиниці – 26)
Найбільш вигідним є 3-й вид продукції, так як загальний прибуток на його випуску становить 13000. Найбільший прибуток на одиниці продукції має перший вид продукції.
№ 78.
Визначити найбільш вигідний для підприємства вид продукції за наступними даними:
Вид продукції
Кількість шт
Собівартість 1 шт
Ціна за 1 шт (з ПДВ)
Ціна без ПДВ
1
250
180
260
216,67
2
300
150
197
164,17
3
500
230
286
238,33

Прибуток загальний на 1-й вид продукції:
(216,67-180) *250=9167,5
Прибуток загальний на 2-й вид продукції:
(164,17-150) *300=4251
Прибуток загальний на 2-й вид продукції:
(238,33-230) *500=4165
Найбільш вигідним для підприємства є 3-й вид продукції.
№ 81.
Вивчення кон’юктури ринку продажу бензину дозволило фірмі побудувати наступний прогноз:
Можливі ціни за 1 т бензину
2000
1800
1750
Обсяг продаж, тис. т
200
350
425
Змінні затрати на 1т бензину
1500
1500
1500
Постійні затрати
40000
40000
40000
Визначити ціну, при якій досягається найбільший прибуток, а також відсоток зменшення прибутку при зміні ціни.
Визначаємо виручку від реалізації:
А) 2000*200 тис. т = 400 000 тис грн.
Б) 1800*350 тис. т = 630 000 тис грн.
В) 1750*425 тис. т = 743 750 тис. грн. .
2. Визначаємо суму змінних затрат на обсягу продаж:
А) 1500*200 тис. т = 300 000 тис. грн
Б) 1500*350 тис. т. = 525 000 тис грн. .
В) 1500*425 тис. т. = 637 500 тис. грн.
3. Визначаємо прибуток:
А) 400 000-(300 000+40 000) =60 000 тис. грн.
Б) 630 000-(525 000+40 000) =65 000 тис. грн. .
В) 743 750-(637 500+40 000) =66 250 тис. грн
При ціні 1750 досягається найбільший прибуток – 66250 тис. грн.
При зниженні ціни від 2000 до 1800 прибуток зростає на 7,6%;
при зниженні ціни від 1800 до 1750 прибуток зростає на 1.8%
при зниженні ціни від 2000 до 1750 прибуток зростає на 9,4%
№ 83.
Розрахуйте ціну реалізації при виявленому попиті на продукцію фірми 500 од., якщо витрати виробництва складають 750 грн. на одиницю продукції, у т; ч, постійні витрати - 20%, Фірма має намір одержати прибуток у розмірі 65 тис. грн.
Ціна реалізації = Затрати загальні на од. продукції + Прибуток/Випуск
750+65000/500=880
№ 84.
При виробництві продукції постійні затрати складають 150 тис. грн. а змінні на одиниці продукції - 200 грн. Ринкова ціна одиниці продукції склала 450 грн. Визначити мінімальний обсяг виробництва, при якому товаровиробник тільки відшкодує свої затрати, а також значення порогу беззбитковості.
В = Затрати на весь випуск/ (Ціна – затрати змінні)
150 000/(450-200) =600 од. продукції
№ 85.
При розробці нового товару виявлено попит у кількості 1500 одиниць продукції. При виробництві продукції постійні затрати складають 150 тис. грн. а змінні на одиницю продукції - 200 грн. Визначити рівень відпускної ціни, при якій товаровиробник тільки відшкодує свої затрати.
Ціна = Затрати змінні (на одиниці продукції) +Затрати постійні на весь випуск/Обсяг продукції
200+150000/15000=300
№ 86.
Розрахуйте ціну реалізації при виявленому попиті на продукцію фірми 700 од., якщо витрати виробництва складають 450 грн. на одиницю продукції, у т. ч. постійні витрати - 30%. Фірма має намір одержати прибуток у розмірі 45 тис. грн.
Ціна = Затрати загальні на од. прод. + Прибуток/Випуск
450+4500/700=514,28
№87
Розрахуйте ціну реалізації при виявленому попиті на продукцію фірми 600 од., якщо витрати виробництва складають 550 грн. на одиницю продукції, у т. ч. змінні витрати - 70%, Фірма має намір одержати прибуток у розмірі 35 тис. грн.
Ціна = Затрати загальні на од. прод. + Прибуток/Випуск
550+35000/600=608,33
№ 90.
Собівартість одиниці продукції складає 100 грн., норма необхідного прибутку - 8%, граничний рівень рентабельності, встановлений урядом - 5%, річний обсяг виробництва - 2000 од. Визначити ціну виробництва і ціну реалізації при установленому граничному рівні рентабельності, а також суму дотацій держави на річний випуск продукції у зв’язку з регулюванням цін.
Прибуток, який має отримати підприємство на одиниці продукції:
100*0,08=8
Ціна виробництва:
100+8=108
Прибуток на одиниці продукції, який отримає підприємство у зв’язку з державним регулюванням:
100*0,05=5
Ціна продажу:
100+5=5
Прибуток, який має отримати підприємство:
8*2000=16000
Прибуток, який підприємство отримає у зв’язку з державним регулюванням:
5*2000=10000
Необхідний рівень дотацій:
16000-10000=6000
№ 91.
Собівартість одиниці продукції складає 2 грн. норма необхідного прибутку-10%, граничний рівень рентабельності, встановлений урядом - 5%, річний обсяг виробництва - 20000 од. Визначити ціну виробництва і ціну реалізації при установленому граничному рівні рентабельності, а також суму дотацій держави на річний випуск продукції у зв'язку з регулюванням цін.
Ціна виробництва:
2+2*0,1=2, 20
Ціна реалізації:
2+2*005=2,1
Прибуток, який має отримати підприємство:
0,2*20000=4000
Прибуток, який воно отримає у зв’язку з державним регулюванням:
0,1*20000=2000
Необхідний рівень дотацій:
4000-2000=2000

№ 92.
Митна вартість товару складає 1500 умовних одиниць. Митний збір складає 0,15% митної вартості. Ставка імпортного мита - 20%, ставка акцизів: - 6%, ставка ПДВ 20%. Розрахувати ціну реалізації товару.
Сума митного збору:
1500*0,15=225
Вартість товару з урахуванням митного збору:
1500+225=1725
Сума акцизного збору:
1725*0,06=103,5
Вартість товару, з урахуванням акцизного збору:
1725+103,5=1828,5
Вартість товару, з урахуванням ПДВ:
1828,5*0,2+1828,5=2194,5
Сума імпортного мита:
2194,5*0,2=438,9
Ціна реалізації товару:
438,9+2194,5=2633,4
№93
Митна вартість товару складає 1000 умовних одиниць. Митний збір складає 0,19% митної вартості. Ставка імпортного мита - 22%, ставка акцизу - 8%, ставка ПДВ - 20%. Розрахувати ціну реалізації товару.
Сума митного збору:
1000*0, 19=190
Вартість товару з урахуванням митного збору:
1000+190=1190
Сума акцизного збору:
1190*0,08=95, 20
Вартість товару, з урахуванням акцизного і митного зборів:
1190+95, 20=1285,2
Сума ПДВ:
1285,2*0,2=257,04
Вартість товару з урахуванням ПДВ:
1285,2+257,04=1542,24
Сума імпортного мита:
1542,24*0,22=339,29
Ціна реалізації:
1542,24+1542,24=1881,53

1. Реферат на тему Divided Minds Essay Research Paper Divided MindsIdentity
2. Реферат Деловые и личные качества секретаря-референта
3. Реферат Реинжиниринг бизнес-процессов
4. Изложение на тему Повести БелкинаСтанционный смотритель
5. Реферат 2Многоотраслевая структура сферы сервиса
6. Реферат Кто будет защищать тебя, Родина
7. Диплом Формирование конкурентной политики ООО Полянский завод пива и кондитерских изделий
8. Реферат на тему Нефротический синдром Амилоидоз почек
9. Курсовая Организация производства на предприятии
10. Реферат на тему Гуманистическая направленность педагогической деятельности